۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

حلول ماه مبارک شعبان ماه رسول خدا ، ماه شادی آل الله مبارک باد

در حدیث آمد رسول موتمن/ گفت باشد ماه شعبان ماه من
حاملان عرش اکرامش کنند/ چون رسد در عرش اعلامش کنند
هرکه در این مه بگردد روزه دار/ یاری من کرده، باشد رستگار
در مه شعبان بهشت آذین شود/ ازدیاد رزق اهل دین شود
ماه شعبان موسم بخشایش است/ روح مومن در پی پالایش است
ماه شعبان ماه شادی وسرور / ماه میلاد شریف پنج نور
روز سوم خانه ی مولا علی(ع)/ گشت از نور حسینی منجلی
پنجمین معصوم وهم سوم امام/ بر شهیدان اسوه ی ناب وتمام
روز چارم زاده ی ام البنین/ ماه زیبای علی روی زمین
آمد وحس بوی عطر یاس شد/ نامش از سوی پدر عباس شد
او ابوالفضل وبسان حیدر است/ روز عاشورا امید لشگر است
روز پنجم روز شادی حسین(ع)/ چون خدا داده به او نور دو عین
سیدی باشد برای ساجدین/ زینت اهل عبادت اهل دین
چونکه روز یازده از ماه شد/ یوسف لیلا برون از چاه شد
او شبیه جد خود پیغمبر است/ نام زیبایش علی اکبر است
نیمه ی شعبان به بیت عسگری/ آمده دنیا یگانه گوهری
عرشیان وفرشیان گرم سجود/ یوسف زهرا بیامد در وجود
نام او همنام جد اطهرش/ مهدی ودست خدایی یاورش
او یگانه منجی عالم بود/ بر امامان آخر وخاتم بود
این گل نرگس حی وحاضر است/ کارهای پیروان را ناظر است
آتش هجرش شرر بر جان ما/ کاش گردد لحظه ای مهمان ما
در دعا خواهیم از پروردگار/ ماه ما گردد عیان در روزگار

شاعر: اسماعیل تقوایی

التماس دعای فرج

۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۴۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi

اعمال ماه شعبان


1-مناجات شعبانیه، مناجات معروفی است و اهلش به خاطر آن با ماه شعبان مانوس شده و به همین جهت منتظر و مشتاق این ماه هستند. سزاوار است که این مناجات در تمام ماه خوانده شود

2-از اعمال مهم در این ماه، روزه است؛ به اندازه‌ای که با حال انسان مناسب باشد. امام صادق (ع) فرمود: (کسی که روز اول ماه را روزه بگیرد، حتما وارد بهشت می‌شود و کسی که دو روز را روزه بگیرد، خداوند در هر شب و روزی (به چشم رحمت) به او می‌نگرد و در بهشت نیز به این نگاه ادامه می‌دهد؛ کسی که سه روز روزه بگیرد، با خداوند در عرش و بهشت او دیدار می‌کند.)
همچنین روایت شده که در هر روز پنج‌شنبه ماه شعبان آسمان‌ها را زینت می‌کنند. پس ملائکه عرض می‌کنند خداوندا بیامرز روزه‌داران این روز را و دعای ایشان را مستجاب گردان و در روایت نبوی آمده است که هر که روز دوشنبه و پنج‌شنبه شعبان را روزه بگیرد حقّ‌تعالی 20 حاجت از حوائج دنیا و 20 حاجت از حاجت‌های آخرت او را برآورد.

3-در هر روز از شعبان در هنگام ظهر و در شب نیمه آن صلوات هر روز شعبان که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده، خوانده شود که به شرح ذیل است:
اَللّهُمََّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ شَجَرَةِ النُّبُوَّةِ وَ مَوْضِعِ الرِّسالَةِ وَ مُخْتَلَفِ الْمَلاَّئِکَةِ وَ مَعْدِنِ الْعِلْمِ وَ اَهْلِ بَیْتِ الْوَحْیِ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ الْفُلْکِ الْجارِیَةِ فِی اللُّجَجِ الْغامِرَةِ یَامَنُ مَنْ رَکِبَها وَ یَغْرَقُ مَنْ تَرَکَهَا الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللاّزِمُ لَهُمْ لاحِقٌ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الْکَهْفِ الْحَصینِ وَ غِیاثِ الْمُضْطَرِّ الْمُسْتَکینِ وَ مَلْجَاءِ الْهارِبینَ وَ عِصْمَةِ الْمُعْتَصِمینَ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلوةً کَثیرَةً تَکُونُ لَهُمْ رِضاً وَ لِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ اَداَّءً وَ قَضاَّءً بِحَوْلٍ مِنْکَ وَ قُوَّةٍ یا رَبَّ الْعالَمینَ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الطَّیِّبینَ الاْبْرارِ الاْخْیارِ الَّذینَ اَوْجَبْتَ حُقُوقَهُمْ وَ فَرَضْتَ طاعَتَهُمْ وَ وِلایَتَهُمْ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَاعْمُرْ قَلْبی بِطاعَتِکَ وَلا تُخْزِنی بِمَعْصِیَتِکَ وَارْزُقْنی مُواساةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِما وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ وَ نَشَرْتَ عَلَیَّ مِنْ عَدْلِکَ وَ اَحْیَیْتَنی تَحْتَ ظِلِّکَ وَ هذا شَهْرُ نَبِیِّکَ سَیِّدِ رُسُلِکَ شَعْبانُ الَّذی حَفَفْتَهُ مِنْکَ بِالرَّحْمَةِ وَالرِّضْوانِ الَّذی کانَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّمَ یَدْاَبُ فی صِیامِهِ وَ قِیامِهِ فی لَیالیهِ وَ اَیّامِهِ بُخُوعاً لَکَ فی اِکْرامِهِ وَاِعْظامِهِ اِلی مَحَلِّ حِمامِهِ. اَللّهُمَّ فَاَعِنّا عَلَی الاِْسْتِنانِ بِسُنَّتِهِ فیهِ وَ نَیْلِ الشَّفاعَةِ لَدَیْهِ اَللّهُمَّ وَاجْعَلْهُ لی شَفیعاً مُشَفَّعاً وَ طَریقاً اِلَیْکَ مَهیَعاً وَاجْعَلْنی لَهُ مُتَّبِعاً حَتّی اَلْقاکَ یَوْمَ الْقِیمَةِ عَنّی راضِیاً وَ عَنْ ذُنُوبی غاضِیاً قَدْ اَوْجَبْتَ لی مِنْکَ الرَّحْمَةَ وَالرِّضْوانَ وَ اَنْزَلْتَنی دارَ الْقَرارِ وَ مَحَلَّ الاْخْیارِ.

4-هر روز 70 مرتبه ذکر «اَسْتَغْفِرُاللهَ وَ اَسْئَلُهُ التَّوْبَةَ»گفته شود و همچنین در این ماه صلوات بسیار فرستاده شود

5- از اعمال مهم این ماه، عمل کردن به روایت امیرالمؤمنین (ع) است که فرمودند:
(در هر پنج‌شنبه از ماه شعبان، آسمان‌ها زینت شده و آنگاه فرشتگان عرض می‌کنند: خدای ما! روزه داران شعبان را ببخش و بیامرز و دعایشان را اجابت فرما!)
بنابراین کسی که دو رکعت نماز به جا آورد که در هر رکعت سوره فاتحه را یک بار و توحید را 100 بار بخواند و بعد از سلام دادن، 100 بار نیز صلوات بفرستد، خداوند تمام خواسته‌های دینی و دنیایی او را برآورده می‌فرماید و کسی که یک روز از آن را روزه بگیرد، خداوند بدن او را بر آتش حرام می‌کند.

6-هر روز 70 مرتبه ذکر « اَسْتَغْفِرُاللهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ الْحَیُّ الْقَیّوُمُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ» گفته شود. و در بعضی روایات "الْحَیُّ الْقَیُّومُ" پیش از"الرَّحْمنُ الرَّحیمُ" است و عمل به هر دو خوبست و از روایات استفاده می‌شود که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است و هر کس هر روز در این ماه 70 مرتبه استغفار کند مثل آن است که 70 هزار مرتبه در ماه‌های دیگر استغفار کند.

7-صدقه دادن در این ماه اگرچه به اندازه نصف دانه خرمایی باشد، خوب است و خداوند بدن صدقه دهنده را بر آتش جهنم حرام می‌کند.
از حضرت صادق علیه السلام نقل شده است که آن حضرت در باب فضیلت روزه رجب فرمود چرا غافلید از روزه شعبان؟ راوی عرض کرد یابن رسول الله چه ثوابی دارد کسی که یک روز از شعبان را روزه بگیرد؟
حضرت فرمود به خدا قسم بهشت ثواب اوست.
عرض کرد یابن رسول الله بهترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمود: صدقه دادن و استغفار. هر کس در ماه شعبان صدقه دهد، خداوند آن صدقه را رشد دهد همچنان که یکی از شما شتر تازه متولد شده‌ای را تربیت می‌کند تا آن که در روز قیامت به صدقه دهنده برسد در حالتی که به اندازه کوه اُحُد شده باشد.

8-در کل این ماه هزار بار ذکر « لا اِلهَ اِلا اللهُ وَلا نَعْبُدُ اِلاّ اِیّاهُ مُخْلِصینَ لَهُ الدّینَ وَ لَوُ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ »را که ثواب بسیار دارد؛ گفته شود. از جمله آن که عبادت هزار ساله در نامه عملش نوشته شود.

التماس دعای فرج

۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۴۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi

فضیلت ماه شعبان


شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌کرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است که چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟ این ماه شعبان است و حضرت رسول صلى الله علیه و آله مى‌فرمود شعبان ماه من است پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید. به حقّ آن خدایى که جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست سوگند یاد مى‌کنم که از پدرم حسین بن على علیهماالسلام شنیدم که فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام که هر که روزه بگیرد در ماه شعبان براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست می‌دارد و در روز قیامت کرامت خود را نصیب او می‌گرداند و بهشت را براى او واجب می‌کند.
شیخ از صفوان جمال روایت کرده که گفت : حضرت صادق علیه السلام به من فرمود کسانى را که در اطراف تو هستند را بر روزه گرفتن در ماه شعبان ترغیب کن. گفتم فدایت شوم مگر در فضیلت آن چیزى هست؟ فرمود بله همانا که رسول خدا صلى الله علیه و آله هر گاه هلال ماه شعبان را مى‌دید به مُنادیى امر مى‌فرمود که در مدینه ندا مى‌کرد: اى اهل مدینه من رسولم از جانب رسول خدا صلى الله علیه و آله به سوى شما. ایشان مى‌فرماید آگاه باشید همانا شعبان ماه من است پس خدا رحمت کند کسى را که یارى کند مرا بر ماه من یعنى روزه در آن ماه روزه بگیرد.
سپس از حضرت صادق علیه السلام و ایشان از امیرالمؤمنین علیه السلام نقل کرد که مى‌فرمود: از زمانى که شنیدم منادى رسول خدا صلى الله علیه و آله ندا کرد در ماه شعبان، ترک نشد از من روزه شعبان و ترک نخواهد شد از من تا مدتى که حیات دارم ان شاء الله تعالى.
سپس مى‌فرمود که روزه دو ماه شعبان و رمضان توبه و مغفرت از خدا است.

التماس دعای فرج ...

۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۳۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi

چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد

چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟!

پاسخ: نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود:
۱.می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچار افسردگی میشوی…!
۲.می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی، ازدواج میکنی، طلاق می دهی.!
۳.می بینی، دلباخته می شوی، به وصالش نمی رسی، خودکشی میکنی.!
۴.می بینی ، با همسرت مقایسه می کنی، ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی.!
۵.می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی،در نظر دیگران خوار می گردی.!
۶.می بینی ، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود، ایمانت ضعیف می شود.!
۷.می بینی ، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی، دچار گناه میشوی.!
۸.می بینی ، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری.!
 حالا متوجه شدی نباید نگاه کنی یا ......؟!؟!؟!
.
.
.
برادرم نگاهت...
خواهرم حجابت

۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۳۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi

شما که دعای فرج را نمی خوانید

یکی می گفت:
یه عمر دعا میکردم آقا رو ببینم...
یکشب خواب دیدم

فردای شب قدر بود...

انگار دعاهایم بعد از چهل سال مستجاب شده بود...

مردی در خانه را میزد...

😐از پشت پنجره نگاه کردم...

آره مولایم بود...

نگاهی به در و دیوار خونم کردم...

😧سریع رفتم تابلو ها و عکس های ناجور رو برداشتم...

😦وسایل ناجور رو جمع کردم و یه جا قایم کردم...

ای وای سی دی های ناجور رو سریع شکستم و ریختم دور...

😮دستگاه ماهواره رو هم قایم کردم...

😑گوشی موبایلم هم خاموش کردم که یه وقت...

یه نگاه دیگه به خونه کردم...
فکر می کردم دیگه خونه آمادس...

رفتم که در رو باز کنم و امام زمان خودم رو ببینم و دعوتشون کنم به خونمون...

در رو که باز کردم دیدم آقا آخرین خونه کوچه رو هم در زده بود و نا امید از کوچه رفت...
آره...
همه مثل من داشتن خونه رو آماده میکردن...

هیچکس آماده دیدار آقا نبود...

و باز آقا مثل همیشه غریب ماند...

و ما دعا میکنیم که آقا بیاید و همه کار می کنیم که نیاید...

 ��اللهم عجل لولیک الفرج��

یعنی گناه نکنیم


ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻋﺠﻞ ﺍﻟﻠﻪ ﺗﻌﺎﻟﯽ ﻓﺮﺟﻪ
ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺩﮐﻪ ﺍﺯﺁﻥ
ﺣﻀﺮﺕ ﭘﺮﺳﯿﺪﻩ ﺑﻮﺩ:
ﺁﻗﺎﺟﺎﻥ! ﻗﺮﺑﺎﻧﺘﺎﻥ ﺑﺸﻮﻡ،ﭼﺮﺍ
ﺑﺎﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺎﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺩﻋﺎﯼ ﻓﺮﺝ ﺭﺍ
ﻣﯽﺧﻮﺍﻧﯿﻢ ﺷﻤﺎﻧﻤﯽ ﺁﯾﯿﺪ؟
ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ:ﺷﻤﺎﮐﻪ ﺩﻋﺎﯼ ﻓﺮﺝ ﺭﺍ
ﻧﻤﯽﺧﻮﺍﻧﯿﺪ،

ﺷﻤﺎﺩﻋﺎﯼ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﻣﻦ ﺭﺍ ﻣﯽﺧﻮﺍﻧﯿﺪ
(ﯾﻌﻨﯽ ﺍﻟﻠﻬﻢ ﮐﻦ ﻟﻮﻟﯿﮏ ﺍﻟﺤﺠﺔ ﺑﻦ
ﺍﻟﺤﺴﻦ...)
ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻋﺎﯼ:

ﺍﻟﻬﯽ ﻋﻈﻢ ﺍﻟﺒﻼ...
ﺭﺍﺯﯾﺎﺩﺑﺨﻮﺍﻧﯿﺪ

ﻟﻄﻔﺎﺑﺎﻫﺮﺗﻮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﯾﺪﺍﯾﻦ
ﻣﻄﻠﺐ ﺭﻭﻣﻨﺘﺸﺮﮐﻨﯿﺪ.
〽سند:ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻭ ﺳﯿﺪ ﺑﻦ ﻃﺎﻭﻭﺱ
ﺻﻔﺤﻪ238ﻧﺠﻢ ﺍﻟﺜﺎﻗﺐ ﺻﻔﺤﻪ480.〽
😔😔😔😔😔😔😔

 اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.


دعا فرج امام زمان (عج ) ...کپى به اندازه ارادتت به امام زمانت

۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۲۲ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
F.h torabi

التماس کمی تفکر


⛔یکی از سربازان فرانسوی طی انقلاب جزائر، در خاطرات خود مینویسد:

هنگامی ک به روستاها میرفتیم
و بدنبال افراد انقلابی خانه ها را تفتیش میکردیم!
🔻خیلی خجالت میکشیدم...!!

▶چون که دختران و زنان بادیدن ما، به سمت اسطبل و آغل حیوانات میدویدند
▶و خود را با فضولات حیوانات کثیف میکردند
▶تا ما به انها تجاوز نکنیم...!

🔻صحنه بسیار درداوری است که ببینید یک زن خود را اغشته به فضولات کند تا کسی نزدیک نشود....


🔮 و اما افسوس
برای دخترانی که خود ، بدن خود را
که، زیبایی خود نیز هست،در خیابان های کثیف
جامعه ی امروزی به عرضه میگذارند....

🔅التماس کمی تفکر🔅

۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi

یوم الحسره

✴  یکی از اصحاب امام صادق علیه السلام پرسیدند: یوم الحسره، کدام روز است که خدا میفرماید: بترسان ایشان را از روز حسرت.
✳ حضرت جواب دادند: آن روز قیامت است که حتی نیکوکاران هم حسرت میخورند که چرا بیشتر نیکی نکردند.
✴ پرسیدند: آیا کسی است که در آن روز حسرت نداشته باشد؟
✳ حضرت فرمودند: آری، کسی که در این دنیا مدام بر رسول خدا و اهل بیتش صلوات فرستاده باشد.
📚وسائل الشیعه/ج7/ص198

🍃🌸اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🌸🍃

۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
F.h torabi